Podlahové vykurovanie je teplo domova aj počas tuhej zimy

Podlahové vykurovanie to je pohodlie a teplo domova aj počas tuhej zimy. Vsaďte na kvalitu podlahového vykurovania aj vy.

Podlahové vykurovanie

Prečo podlahové vykurovanie?

Dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre podlahové vykurovanie je hneď niekoľko

Podlahové vykurovanie je nie len estetické a elegantné, ale aj mimoriadne efektívne a šetrné k vašej peňaženke. Zároveň, nezaberá priestor v interiéroch, je bezpečné a zdravé. Prierez systému podlahového vykurovania tvoria rúrky, ktoré sú rovnomerne rozložené pod podlahou po celej ploche. Teplo je tak rovnomerne distribuované do celého interiéru.

Oproti konvenčnému vykurovaniu je podstatne výkonnejšie. Poskytuje lepšiu výhrevnosť pri nižších nákladoch na vykurovanie. Pri konvenčnom vykurovaní sa teplo do interiéru šíri z jedného zdroja a ako prvý ohrieva vzduch až potom steny. Podlahové vykurovanie využíva sálavý efekt. Ako prvú ohrieva podlahu a steny a až následne ohrieva vzduch. Rovnomerne rozloží teplotu v interiéri a zabráni jej rýchlemu úniku.

Podlahové vykurovanie je efektívne a ideálne pre vaše zdravie

Podlahové vykurovanie sa vďaka veľkej vykurovacej ploche postará o efektívne vyhriatie priestorov. Interiér udrží príjemne teplý podsadne dlhšie než vykurovanie radiátormi. Zároveň, takýto spôsob vykurovania je zdravší a pocitovo príjemnejší pre ľudský organizmus. Teplo sa do priestoru šíri z podlahy a stien – vzduch sa teda ohrieva postupne a prirodzene.

Podlahové vykurovanie či podlahové kúrenie je vhodné aj pre deti či alergikov a astmatikov či všeobecne pre lepšie zdravie všetkých. Znižuje prúdenie prachu v interiéroch. Radiátory vytvárajú v interiéroch teplotné rozdiely, čo spôsobuje zvýšené prúdenie vzduchu a prachu. Naopak, podlahové vykurovanie vytvára stálu a rovnomernú teplotu a prach v interiéri neprúdi.

Príjemný pocit pri chôdzi bosými nohami – jedine s podlahovým vykurovaním

Vďaka podlahovému vykurovaniu si môžete vychutnávať chôdzu bosými nohami po podlahe celoročne. Chladným podlahám je s elektrickým vykurovaním koniec. Príjemné prostredie vytvára aj pre deti, ktoré sa môžu pokojne hrať na zemi bez obmedzení či strachu rodičov, že prechladnú.

Podlahové vykurovanie zároveň nevysušuje vzduch a zlepšuje dýchanie.

Znižuje tak aj potrebu častého vetrania a úniku tepla do exteriéru. S výberom vhodného typu podlahového vykurovania pre vás vám radi poradíme. V našej ponuke nájdete vykurovacie panely, vykurovacie rohože aj vykurovacie fólie. Postaráme sa tiež o montáže inštalácií, vodoinštalácie, elektroinštalácie či montáže peletových kotlov v Trenčianskom kraji. Neváhajte nás kontaktovať.