Vykurovacie rohože to je efektívne podlahové vykurovanie

Vykurovacie rohože zabezpečia efektívne podlahové vykurovanie väčších i menších priestorov. Vhodné sú pre všetky typy podláh.

Vykurovacie rohože

Na čo slúžia vykurovacie rohože?

Vykurovacie rohože slúžia pre potreby podlahového vykurovania

Spravidla sú umiestnené pod dlažbou v interiéroch v tenkej vrstve pružného tmelu. Vykurovacie rohože sú v podstate vykurovacími vodičmi prichytenými k nosnej tkanine. Z funkčného hľadiska nie je medzi vykurovacími rohožami a vykurovacími okruhmi žiadny rozdiel. Hlavným rozdielom medzi nimi je len spôsob pokládky.

Inštalácia vykurovacích rohoží je rýchla a nenáročná. Nemusíte sa obávať zdĺhavej realizácie či náročných búracích prác vo vašich interiéroch. Nakoľko sú vykurovacie rohože najefektívnejšie pri rovných povrchoch, pred ich položením skontrolujeme rovnosť vašich podláh. Na základe získaných meraní vám odporučíme použitie vykurovacích rohoží alebo ich prepojenie s vykurovacími okruhmi.

Rovnomerné podlahové vykurovanie priestorov – to sú kvalitné vykurovacie rohože

Vykurovacie rohože použité pre potreby podlahového kúrenia zabezpečia rovnomerné vykurovanie priestorov. Nemusíte sa obávať teplotných strát či nepravidelného prúdenia studeného a teplého vzduchu v priestore, ktoré spôsobuje zvýšenú prašnosť a je typické pre vykurovanie radiátormi. Vykurovacie rohože v kombinácii s vhodnou reguláciou sa postarajú o ekonomickú prevádzku a cenovo výhodné vykurovanie.

Vykurovacie rohože sú maximálne vhodné ako pre systémy hlavného vykurovania, tak aj pre systémy pocitovo príjemného ohrevu podlahy. Pre elektrické vykurovanievykurovacie rohože mimoriadne efektívne. Využívajú sálavý spôsob vyhrievania priestorov. Ako prvú ohrievajú podlahu a steny, od ktorých sa teplo postupne šíri do vzduchu. Priestor si tak udrží príjemné teploty podstatne dlhšie a bez strát.

Efektívne vykurovanie vďaka podlahovým rohožiam

Vykurovacie rohože sa postarajú o rýchle a efektívne vykurovanie priestorov. Zabezpečujú nábeh vykurovania v priebehu niekoľkých minút. Vďaka tomu predchádzajú prehriatiu podlahy aj nadbytočnému plytvaniu elektrickou energiou.

Navyše vykurovacie rohože sú vhodné ako pre novostavby, tak aj pri prerábkach či rekonštrukciách interiérov. Je možné ich inštalovať aj priamo na starú podlahu.

Pri rekonštrukcii sa tak vyhnete nepohodlnému a často krát nákladnému odstraňovaniu starej podlahy a opätovnému vyrovnávaniu. Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Radi pre vás zabezpečíme inštaláciu vykurovacích rohoží vhodných pre všetky typy podláh.