Elektrické vykurovanie do každej domácnosti domu či bytu

Moderné elektrické vykurovanie sa skvele hodí do každej domácnosti. Jeho inštalácia je možná v rodinných domoch aj v bytoch.

elektrické vykurovanie

Elektrické vykurovanie moderné vykurovanie, ktoré šetrí vaše náklady

Zvažujete aký spôsob vykurovania bude najvýhodnejší pre vaše bývanie?

Dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre elektrické vykurovanie je hneď niekoľko. Elektrické vykurovanie je moderným spôsobom vykurovania, ktorý berie ohľad na životné prostredie aj ľudské zdravie. Systém elektrického vykurovania je vytvorený tak, aby zabezpečil efektívne vyhriatie interiérov pri čo najmenšej spotrebe elektrickej energie.

Zároveň, elektrické vykurovanie funguje na postupnom vyhrievaní interiérov sálavým spôsobom. Teplo sála od podlahy do stien, tie postupne a prirodzene ohrievajú vzduch v interiéroch. Vďaka tomu si interiér udrží príjemnú teplotu podstatne dlhšie aj po znížení či odpojení od vykurovacieho média.

Aké princípy využíva elektrické vykurovanie?

Elektrické vykurovanie je dnes naozaj pokrokovým, inteligentným a moderným spôsobom ohrievania interiérov. Vykurovacia sezóna je na území Slovenska pomerne dlhá. Rozhodnúť sa pre efektívny spôsob vykurovania, ktorý šetrí vaše financie aj životné prostredie je preto mimoriadne výhodné. Princíp elektrického vykurovania využíva systémy, ktorými prechádza elektrický prúd, ktorý ich ohrieva.

Tieto systémy sú inštalované pod podlahu, čiže pod podlahovú krytinu. Sú kompatibilné s rôznymi typmi podlahových krytín a sú zárukou efektívneho podlahového kúrenia či podlahového vykurovania v menších aj vo väčších priestoroch. Pod podlahou sú vytvorené vykurovacie okruhy, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené tak, aby pokryli celú plochu podláh vo vašom dome či byte a na vybraných miestach sú doplnené o vykurovacie rohože, fólie alebo vykurovacie panely.

Čo by ste mali vedieť o elektrickom vykurovaní?

Pri podlahovom vykurovaní máte možnosť výberu z viacerých zdrojov tepla. Pri elektrickom vykurovaní sú všeobecne používané vykurovacie káble. Tie sa skladajú z odporových vodičov a ich jadro tvoria rezistencie – odporové materiály, ktorá sa zohrievajú pri prechode elektriny.

Vykurovacie rohože sú tvorené týmito káblami zvinutými do meandra.

Pripevnené sú k nosnej tkanine s dôrazom na zachovanie rovnomerných vzdialeností a tým aj rovnomerného rozloženia vykurovacieho výkonu. Alternatívou sú aj tenké ale odolné vykurovacie fólie, ktoré sú tvorené plochými uhlíkovými odporovými vodičmi a hodia sa na miesta, kde nemôžete alebo nechcete zvyšovať podlahu. V prípade záujmu či pre viac informácií o elektrickom vykurovaní nás neváhajte kontaktovať.