Vykurovacie panely výhodný a efektívny doplnok vykurovania

Kvalitné vykurovacie panely sa postarajú o vykurovanie kancelárskych priestorov a obchodov či vyhrievanie domov a bytov.

Čo sú to vykurovacie panely?

Vykurovacie panely sú univerzálnymi sálavými panelmi

Sú určené najmä pre rôzne bytové aj nebytové priestory. Ich montáž je možná na strop aj do kazetových podhľadov, pričom sa postarajú o efektívne doplnenie vykurovania priestorov. Používané sú napríklad v priestoroch, v ktorých je potrebné kúriť len minimálne, občasne alebo v priestoroch, v ktorých nie je možná montáž iných vykurovacích systémov.

Vykurovacie panely sú využívané aj ako doplnok k rôznym typom podlahového vykurovaniaelektrického vykurovania, ako napríklad do miestností, v ktorých nie je možné inštalovať podlahové kúrenie alebo v nich z rôznych dôvodov nie je potrebné. Najčastejšie sú využívané na vykurovanie kancelárskych a firemných priestorov, obchodov či bytov a rodinných domov.

Kde všade sú využívané vykurovacie panely?

Vykurovacie panely poskytujú naozaj všestranné možnosti využitia. Sú skvelým riešením do objektov a priestorov, v ktorých kúrite len zriedka a zároveň poslúžia aj ako doplnok vykurovania. Ako hlavný zdroj vykurovania môžu byť použité pred spustením vykurovacieho systému či počas mesiacov, kedy nie je potrebné pravidelné a výkonné vykurovanie.

Vykurovacie panely dokážu zahriať aj väčšie priestory už v priebehu niekoľkých minút. Navyše vo väčšine prípadov ich stačí pripojiť do siete – do vykurovacieho systému ako doplnok ku podlahovému vykurovaniu za pomoci vykurovacích rohoží a okruhov či vykurovacích fólii. Vďaka vykurovacím panelom tak nemusíte inštalovať radiátory v zriedka obývaných či málo využívaných priestoroch.

Jednoduchá inštalácia vykurovacích panelov

Vykurovacie panely efektívne vyhrievajú priestory na princípe sálavého vykurovania – teplo prirodzene sálajú do priestoru. Ich inštaláciu je vhodné vykonať vo vodorovnej polohe tesne pod stropnú konštrukciu alebo v prípade kazetových podhľadov ich priamo inštalovať do konštrukcie. Možné sú aj iné typy inštalácií, avšak práve v tejto polohe je možné dosiahnuť najvyššiu účinnosť a intenzitu tepelného sálania.

Radi sa postaráme o inštaláciu vykurovacích panelov vo vašich priestoroch do zvislej polohy tak, aby nedochádzalo k strate privádzanej energie. Ponúkame vám klasické biele vykurovacie panely alebo možnosť výberu iných odtieňov z ponuky vykurovacích panelov od spoločnosti FENIX. Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Sme tu pre vás.

Máte otázky?Zavolajte nám