Vykurovacie panely výhodný a efektívny doplnok vykurovania

Kvalitné vykurovacie panely sa postarajú o vykurovanie kancelárskych priestorov a obchodov či vyhrievanie domov a bytov.

Vykurovacie panely

Čo sú to vykurovacie panely?

Vykurovacie panely sú univerzálnymi sálavými panelmi

Sú určené najmä pre rôzne bytové aj nebytové priestory. Ich montáž je možná na strop aj do kazetových podhľadov, pričom sa postarajú o efektívne doplnenie vykurovania priestorov. Používané sú napríklad v priestoroch, v ktorých je potrebné kúriť len minimálne, občasne alebo v priestoroch, v ktorých nie je možná montáž iných vykurovacích systémov.

Vykurovacie panely sú využívané aj ako doplnok k rôznym typom podlahového vykurovaniaelektrického vykurovania, ako napríklad do miestností, v ktorých nie je možné inštalovať podlahové kúrenie alebo v nich z rôznych dôvodov nie je potrebné. Najčastejšie sú využívané na vykurovanie kancelárskych a firemných priestorov, obchodov či bytov a rodinných domov.

Kde všade sú využívané vykurovacie panely?

Vykurovacie panely poskytujú naozaj všestranné možnosti využitia. Sú skvelým riešením do objektov a priestorov, v ktorých kúrite len zriedka a zároveň poslúžia aj ako doplnok vykurovania. Ako hlavný zdroj vykurovania môžu byť použité pred spustením vykurovacieho systému či počas mesiacov, kedy nie je potrebné pravidelné a výkonné vykurovanie.

Vykurovacie panely dokážu zahriať aj väčšie priestory už v priebehu niekoľkých minút. Navyše vo väčšine prípadov ich stačí pripojiť do siete – do vykurovacieho systému ako doplnok ku podlahovému vykurovaniu za pomoci vykurovacích rohoží a okruhov či vykurovacích fólii. Vďaka vykurovacím panelom tak nemusíte inštalovať radiátory v zriedka obývaných či málo využívaných priestoroch.

Jednoduchá inštalácia vykurovacích panelov

Vykurovacie panely efektívne vyhrievajú priestory na princípe sálavého vykurovania – teplo prirodzene sálajú do priestoru. Ich inštaláciu je vhodné vykonať vo vodorovnej polohe tesne pod stropnú konštrukciu alebo v prípade kazetových podhľadov ich priamo inštalovať do konštrukcie. Možné sú aj iné typy inštalácií, avšak práve v tejto polohe je možné dosiahnuť najvyššiu účinnosť a intenzitu tepelného sálania.

Radi sa postaráme o inštaláciu vykurovacích panelov vo vašich priestoroch do zvislej polohy tak, aby nedochádzalo k strate privádzanej energie. Ponúkame vám klasické biele vykurovacie panely alebo možnosť výberu iných odtieňov z ponuky vykurovacích panelov od spoločnosti FENIX. Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Sme tu pre vás.

Máte otázky?Zavolajte nám