Podlahové kúrenie to je ekologické a efektívne vykurovanie

Rozhodnite sa aj vy pre zdravé a efektívne podlahové kúrenie. Pomôže vám znížiť náklady na energie a šetrí váš priestor.

Podlahové vykurovanie

Podlahové kúrenie – zdravé a efektívne vyhrievanie interiérov Podlahové kúrenie je moderným riešením vykurovania.

Záujem oň je čoraz väčší

Niet sa pritom čomu čudovať. Práve podlahové kúrenie vytvára v interiéroch dokonalú a príjemnú teplotu. Podlahové kúrenie umožňuje teplotu v interiéroch regulovať podľa vašich preferencií.

Ako najpríjemnejšiu interiérovú teplotu v domoch či v bytoch väčšina ľudí označuje teplotu okolo 22°C. Podlahové kúrenie vám umožní nastaviť v miestnosti o niečo nižšiu teplotu a udržať tak príjemnú pocitovú teplotu počas dňa aj v noci. V zásade, podlahové kúrenie či podlahové vykurovanie dodáva interiérom teplo a pohodlie od chvíle, keď vstúpime do miestnosti.

Prečo je podlahové kúrenie ekonomicky výhodné?

Pre podlahové kúrenie sa rozhoduje čoraz viac ľudí na Slovensku aj preto, že je ekonomicky výhodné.

Podlahové kúrenie je tak nie len efektívne, ale aj úsporné. Podľa meraní a testov dokáže ušetriť až zhruba 15 % energie oproti klasickému vykurovaniu radiátormi. Zároveň, pri podlahovom kúrení za pomoci vykurovacích rohoží a okruhov alebo vykurovacích fólií na zabezpečenie príjemnej teploty postačuje aj nižšia teplota interiéru o cca 1-2°C.

Podlahovým kúrením tak dosiahnete rovnakú teplotu v interiéroch pri nastavení nižšej teploty vo vykurovacom médiu. Príčinou je väčšia vykurovacia plocha pri podlahovom kúrení. Napríklad, rovnakú interiérovú teplotu dosiahnete ak je váš radiátor nastavený na 55°C a podlahové kúrenie na 35°C. Vďaka tomu je podlahové kúrenie možné kombinovať s rôznymi typmi vykurovacích médií ako plyn, voda, elektrina – pre elektrické vykurovanie či obnoviteľnými zdrojmi energie – solárnymi či geotermálnymi.

Elegantný interiérový dizajn s podlahovým kúrením

Jedným z dôvodov prečo sa rozhodnúť pre podlahové kúrenie je aj estetický a elegantný dizajn, ktorý je možné dosiahnuť vďaka montovaniu vykurovacích rohoží či fólií pod podlahu. Známe je preto aj ako neviditeľné vykurovanie, ktoré šetrí váš priestor. Podlahové kúrenie je kombinovateľné takmer so všetkými typmi podlahových krytín.

Či už sa rozhodnete pre drevenú podlahu, laminát, kamenný obklad či dlažbu alebo iné druhy krytín – podlahové kúrenie sa postará o dokonalé a zdravé teplo domova.

Zároveň, umožní vám vytvoriť moderný a príjemný interiérový dizajn bez priestorových obmedzení. Neváhajte nás kontaktovať. Pomôžeme vám s výberom podlahového kúrenia na mieru pre vás aj s jeho montážou, inštaláciou a spustením.